בארץצפה בהכל

הרב הצעיר תומר בן שטרית הלך לעולמו בראש השנה – בעקבות הידבקות במחלת הקורונה

בראש השנה הלך לעולמו הרב הצעיר של יבנה תומר בן שטרית בעקבות הידבקות בוירוס הקורונה. חבריו ומשפחתו נפרדים ממנו בצער וכאב על לכתו בטרם עת.

תושבי העיר יבנה התעוררו לאחר ראש השנה לימים עצובים במיוחד כאשר נודע כי הרב תומר בן שטרית הלך לעולמו בגיל 39 בלבד ממחלת הקורונה. הרב הצעיר היה ראש העמותה 'תשובה וישועה', והיה נקרא על ידי מאמינו כרואה נסתרות. הוא היה ידוע בעיר ומוכר בעזרה וההכוונה שלו לציבור. לפני כמה ימים נמצא הרב כחיובי לוירוס הקורונה ולאחר החמרה במצבו פונה לבית החולים שם בראש השנה נפח את נשמתו. 

חברים קרובים לרב משתפים בעצב:

 

בעקבות ההודעה הכואבת על לכתו בטרם עת של הרב הצעיר חברי ילדות קרובים שלו שיתפו בצער ובכאב על ההודעה הקשה. 

"הרב תומר בן שטרית, איש יקר לנו עד מאוד, אדם שמילדות תמיד שם חיוך על פנינו, דאג לכל נפש.
אדם צדיק, בעל רוחניות גבוהה, שעזר לכל נפש שרק חפצה בעזרתו… כואב הלב אח יקר, שכב על משכבך בשלום ושמור עלינו."

"אני פשוט לא מאמינה שהלך כך, כל כך צעיר… יש לי ים זיכרונות ותמונות שלנו בתקופת החטיבה. כמה צחוקים, כמה שמחת חיים. עם השנים עשה שינוי, מדיי פעם הייתי פוגשת אותו ביבנה. תמיד חיוך ומאור פנים… כאב לב על אדם מיוחד. צדיק אמתי, שהחזיר נשמתו לבורא בראש השנה… ת.נ.צ.ב.ה."

הדוד של הרב – ציון בן שטרית, נפרד במילים נוגעות:

"כל כך כואב ודואב ואני פה רחוק. רוצה לחבק להזדהות להרגיש לנחם ולהתנחם. הלב כואב הראש ממאן לקבל. תומר ז"ל היה בשבילנו מקור לגאווה ובשביל רבים היה מושיע בקדושתו, תומר ז״ל ידע להתחבר ללבבות האנשים להבין לליבם ולהושיט עזרה, הוא היה אחד מאתנו אבל ידע גם להיות מחובר לעולם שרק צדיקים יכלו להגיע אליו.

הוא הפך את האנושיות שבו למקור השראה ובתבונתו היה מגשר בין עולם הרוח לעולם החומר.
תבונתו הייתה נבואתו ולרבים ידע לנטוע תקווה ולמצוא מזור ונחמה.
לניסים אחי ולבניו, דודו, אורן, אלה. ליפה אימם ולכל המשפחה, רוצה לומר דברי נחמה כבוד והערכה.
נחמה לכל המשפחה והערכה לאיש גדול אשר הלך בטרם עת והותיר אחריו אישה וילדים מקסימים כסימני חיים. חיים אשר נגדעו אמנם אך סיפורו לא תם, כי צדיקים מתים בחיים אבל חיים במותם.
רק לו ולאלוהים הפתרונות, אין ספק שעשייתו הברוכה תימשך גם בעולמות אחרים, זוהי נחמתנו.
בספר הבא שלי אחרי שאנו מנקים את נשמותינו כתבתי שאין כבר שום דבר רע שקורה לנו, כל מה שקורה הוא לטובה, רק הזמן ייתן לנו את הארה והתשובות הנכונות, לגבי כל מה מקרה או משבר שאנו חווים.
גם כאן אני מתנחם שהוא ימשיך בדרכו ויאיר את דרכנו גם בעולם שלמעלה ואולי פעם נבין ונדע מדוע הוא נגדע מאתנו.

תרשו לי עוד מילה. כל צדיק מותיר מאחוריו מסר אחרי שהוא עוזב את העולם, יתכן ואחד המסרים שלו הוא ללכת ולהתחסן.

ניסים אחי חיבוק גדול. אני יודע כמה היית גאה בו וכמה עזרת לו, שיהיה הקשר הזה לנחמתך, מאמץ אותך לליבי ואלוהים ינחם אותך ואת משפחתו. אני וכולנו אחיך איתך באבלך הכבד, יחד נושאים איתך את הכאב ונכונים לסייע בכל אשר תבקש. יהי זיכרו ברוך."

מגפת הקורונה האכזרית גבתה על כה מספר לא מוגבל של חיי אדם בארץ ובעולם ועוד ממשיכה לפגוע ולהדביק רבים בכל רחבי העולם. נזכיר ונבקש לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהיות במעקב על הנחיות חדשות על מנת לשמור ולהגן על הבריאות של כולנו בתקופה כה רגישה זו. 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button