ויראלי ברשתצפה בהכל

טבעות אירוסין ונישואין המדריך המלא

מה ההבדל בעצם בין טבעות אירוסין לבין טבעות נישואין, מעבר לעיצוב קיימים הבדלים רבים שכדאי להכיר. במאמר הזה נלמד מה בדיוק ההבדלים בין הטבעות

הגיע הרגע וקיבלת החלטה לעשות הצעת נישואין , הדבר הבא שצריך מעבר למקום ותכנון זה כמובן הטבעת, המון אנשים לא מבינים מה ההבדל בעצם בין טבעות אירוסין ולבין טבעות נישואין, מעבר לעיצוב קיימים הבדלים רבים שכדאי להכיר. במאמר הזה נלמד מה בדיוק ההבדלים בין הטבעות ואיך נכון לבחור אותן לאירוע המשמעותי שלכם.

טבעות אירוסין  – 

כיום טבעות אירוסין בעיקר מורכבות מטבעת ויהלום מרכזי, קיימים כלכך הרבה עיצובים של טבעות אירוסין, טבעות נקיות עם יהלום מרכזי בלבד, טבעות עם שיבוץ יהלומים קטנים, אבנים צדדיות וכדומה יש המון חיתוכים ליהלומים עצמם, חיתוך מרובע, חיתוך עגול וחיתוך טיפה. האבנים בטבעות אירוסין יכולות להיות יהלומים וגם יכולים להיות מאבני חן, אבני ספיר, יהלום שחור, אבן טופז וכדומה, אין חוק בעיצוב הטבעת לכן קיים מגוון רחב מאוד של עיצובים מה שנותן לנו אופציות רבות לבחירה. לעומת זאת נישואין זה קצת שונה, על פי ההלכה טבעת נישואין צריכה להיות עשויה ממתכת בלבד וללא שיבוץ כלשהו של אבנים או יהלומים כלל. קיימת חופשיות בעיצוב של טבעת אירוסין וזה מה שנותן אופציות רבות לבחירה.

טבעת נישואין וחוקיות – 

כפי שאמרנו קודם על פי ההלכה יש חוקיות ברורה מאוד בעולם טבעות הנישואין, טבעת נישואין נקנית ע"י הבעל ברוב הפעמים והיא חייבת להיות שווה פרוטה, הטבעת חייבת להיות ממתכת בלבד ללא שיבוצי יהלומים או אבני חן כלל, על פי ההלכה אין חוק שאומר שהבעל חייב לענוד טבעת נישואין אבל כיום גם הבעל קונה טבעת לעצמו מה שנותן לו גם סטטוס של גבר נשוי. בהלכה גם אין שום אזכור כלשהו לגביי טבעת אירוסין וזה בכלל לא מחייב להביא טבעת לאירוסין אך במהלך השנים זה הפך למקובל בקרב הזוגות. העולם הזה משתנה משנה לשנה ואם פעם היה נהוג שהגבר יקנה ויציע היום זוגות רבים מגיעים יחד לבחור את טבעות האירוסין וגם את טבעת הנישואין.

אז מה ההבדל בין טבעות אירוסין ונישואין –

קיים הבדל משמעותי בקניית טבעות, טבעות אירוסין קונה בדרך כלל הגבר לבד עם יעוץ חבריו ובני משפחתו, כלומר היוזמה היא שלו, לרוב זה קורה על מנת להפתיע את הבת זוג ולהוקיר לה תודה על כל תקופת מערכת היחסים שלהם לפני הנישואין מהרגע שהכירו ונתינת הטבעת משמשת כסמל לרצונו של הגבר לחיות את שארית חיוו עם אהובתו, לעומת זאת טבעות נישואין נרכשות עי הזוג יחד מה שמפחית משמעותית את החוסר וודאות לגביי רצונו וטעמו האישי של הצד השני הזוג יכול להגיע יחד לבחור יחד טבעות דומות או להכין בעיצוב אישי וחריטה או לבחור סוגי טבעות שונות לחלוטין.

חודשי הקיץ זה חודשים שנחשבים תקופת החתונות -שנת 2020 הייתה מצומצמת והמון זוגות מצאו את עצמם לא נשואים עד היום עקב המגבלות שחלו עלינו בשנים האחרונות וכך קרה גם בבחירת הטבעות, הגבלות הקורונה מנעו מאתנו יכולת אפילו להגיע לחנות טבעות פיזית ולקנות, אך מיד נמצא הפתרון וכיום קיימת אופציה להזמין טבעת אירוסין ונישואין דרך אתר אינטרנט מה שבהחלט מקל על המציאות הקשה שנחתה עלינו משום מקום. קיימות שמועות רבות שאומרות שקניית הטבעת צריכה להיות שווה למשכורת החודשית של הקונה, כמובן מידע זה אינו מוכח. טבעת אירוסין ממוצעת מגיעה כמעט ל6,000 על פי היכולת של הקונה כמובן שקיימים טבעות אירוסין בטווח מחירים של 890-3,000 תזכרו שבסוף זאת הכוונה ולא הכסף.

איך נכון לבחור טבעות אירוסין –

בחירת טבעת זה מצב מאוד אישי ואינטימי, בדרך כלל הצעת נישואין מתקיימת כהפתעה לבת זוג לכן קצת מקשה על הבחירה של העיצוב והסגנון כי בני הזוג לא יודעים על כך, לכן כדאי לעשות מחקר קטן לראות תכשיטים שקיימים אצלהם להקשיב לשיחה עם חברים אולי אפילו לשאול אחות או אימא שמבינות פחות או יותר את הטעם האישי שלהם בין אם זה עדין עם יהלום מרכזי אחד או מרוטש יהלומים על כל אורך הטבעת, לכן התייעצות בהחלט יכולה להוות כעזר רב למקרה כזה. יהלום מרכזי בלבד נחשב כיום קלאסיקה, עבור אלה שאוהבים לצאת מהקופסא יש אפשרויות רבות אחרות, קיימים סוגי יהלומים שונים עד לטבעת עצמה שגם מביאה המון אופציות עיצוב, עוד דבר שאפשר לעשות זה להיכנס לראות מה הכי פופולארי כיום, ועל פי זה לבחור את העיצוב שלכם.

איזה אבן הכי טובה – 

יהלומים לגמרי הבחירה האולטימטיבית לטבעות אירוסין לנשים, ניצוץ של היהלומים לא מהווה תחרות לשום אבן אחרת וכובש את העין מידית , אך לא כולם אוהבים יהלומים וזה לחלוטין בסדר וקיימים גם אבני חן יקרים ויפים שמושכים את העין וגם הם נחשבים הימור בטוח.

שיפוט האיכות והערך של יהלום. ליטוש: משקף את האור והניצוצות. צבע: ככל שיש פחות צבע ביהלום, כך הוא בעל ערך רב יותר, D צלול יותר Z צהוב בהיר או חום. ניקיון: נקבע על פי מספר וחומרת הפגמים על פני השטח של יהלום רוב הפגמים אינם נראים לעין. משקל קראט: יהלומים מוערכים על פי, ולא לפי גודל. כל הגורמים הללו משפיעים על האיכות, ועל המחיר של היהלום. יהלום עם חיתוך מושלם אך בהירות נמוכה אינו בעל ערך רב.

אז איך זה היה פעם – 

לאורך כל ההיסטוריה אפשר למצוא הרבה אזכורים לטבעות שמסמלות אירוסים בין בני זוג, בתרבויות שונות הטבעת מסמלת את רכישתה של האישה על ידי הגבר, המסורת התחילה אי שם בתקופת מצריים העתיקה ואומצה עי יוון , וקיימות גם עדויות רבות שהמסורת התחילה בכלל מימי רומא העתיקה. בתרבויות רבות טבעת האירוסין נענדה בידה השמאלית של האישה על הקמיצה, הסיבה היא שפעם הייתה קיימת אמונה שבקמיצה עובר הוריד המוביל ישירות ללב הרעיון נהפך לפופולארי מאוד מהר ואומרים שהומצא ע"י הנרי סווינבורן. בתקופה ההיא חשבו שמחיר הטבעת אירוסין כלול במחירה של האישה שעומדת להקנות על ידי הגבר והטבעת משמשת כסמל לבעלות ורכישתה של האישה.

במאה ה2 לפנה"ס נשים ברומא העתיקה כאשר התארסו היו מקבלות שתי טבעות, אחת מזהב אותה ענדו בדרך כלל מחוץ לביתן והשנייה עמידה יותר ועשויה מברזל נקי ואותה הן ענדו בבית במהלך מטלות שונות. אנשי רומא ענדו טבעות ברזל ובשנים המאוחרות יותר שרים ושגרירים היו מקבלים טבעות זהב שנענדו במעמדים רשמיים יותר. לאחר מכן הזכות לענוד טבעות זהב יקרות התרחבה גם לפקידי הציבור שאינם משרתים בתפקידים משמעותיים. בסופו של דבר קבעו כי טבעות אירוסין יש לענוד על הקמיצה השמאלית.

נחזור אחורנית יותר, למאה ה 7 לקוד הוויקינגים, אז בזמן טקס הקידושין בין גבר לאישה הטבעת ניתנה או התקבלה כהתחייבות בין בני הזוג למרות שלא היה קיים שום הסכם בכתב וזה היה הסמל ששום דבר לא היה יכול לשבור את מעמדו והבטחתו גם כאשר לא היה קיים שום מסמך המעיד על הקידושין. בשנת 860 אפיפיור ניקולאס הראשון כתב מכתב לקניאז (בוריס הראשון) שהיה שליט בולגריה ובו שאל שאלות בנוגע להבדלי המנהגים בין הקתולים לאורתודוקסים במכתב הוא תיאר כיצד מעניקים הגברים הקתולים לנשותיהם טבעת אירוסין. כאשר כונסה המועצה ע"י אינוקנטיוס השלישי נקבע כי הנישואים חייבים להיות פומביים ונקבעים מראש ואסור להתחתן בסתר! דבר שהפך לחוק במאה הזאת.

לסיכום – 

לאחר שהבנו איך הכול התנהל גם בתקופה העתיקה וגם כיום, הבחירה בשנת 2022 כבר לא כזאת קשוחה כמו פעם, כיום כל מה שאנחנו צריכים זה פשוט להבין מה אוהב הבן או בת הזוג שלנו ולהתייעץ עם בני משפחה ולתכנן אירוע שירגש וייזכר לדורות וסך הכול לרדת על הברך. בחירת הטבעת היא אכן חשובה מאוד אך כיום גם אם לא קלעת לטעם ההחלפה מתבצעת בפשטות, היום הכול לא כזה נורא כמו פעם וכלל לא קשוח כמו במאות הקודמות והעתיקות, היכנסו לאינטרנט תבדקו אופציות, תחקרו קצת את טעם האישי של הבן או הבת הזוג שלכם ובחרו לכם את החנות שאהבתם ושמתאימה כמובן לארנק שלכם ומשם הכול היסטוריה, בהצלחה והמון מזל טוב!!!

לעוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

15 סרטים מומלצים 2022 שאסור לכם לפספס

אייפון 13 – נחשף תאריך ההשקה והתקבלו דיווחים על השדרוגים הצפויים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button