פוליטיקהצפה בהכל

אחרי הפסקה ארוכה- ביבי נתניהו חוזר לבית משפט בחידוש הדיון בתיק 4000

אחרי כמעט שלושה חודשים חודשו הדיונים בתיק 4000 בדבר מתן שוחד כנגד ביבי נתיניהו, אמנון מוזס ושאול אלוביץ'. בהמשך צפויה להסתיים חקירתו של אלקלעי

אחרי הפסקה לא קצרה מתחדש המשפט בנושא תיעק 4000 המתנהל כנגד ראש הממשלה לשעבר, ביבי נתניהו, מו"ל של ידיעות אחרונות, אמנון מוזס, הבעלים לשעבר של וואלה ובזק, שאול אלוביץ' ואישתו איריס. 

על מנת לשמור על המשכיות ורצף בבניית התיק, עד התביעה מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, ימשיך במתן עדותו בזמן שבמקביל ממתינים להשלמת החקירה של עורך ווואלה לשעבר, אבי אלקלעי. נתניהו כזכור פטור מהליך ההוכחות בשלב הדיונים מול עדות ישועה.

לאחרונה הושלכה ביקורת קשה על רצף התנהלות ההליכים, כיוון ששלב ההוכחות עדיין נמצא בחקירה של העד הראשון בלבד. למרות שישועה נמצא בעמדה של עד מפתח משמעותי בחקירה ישנם עוד כ33 לפחות שאמורים חלקם לעלות גם הם להעיד מה שמציב את החקירה בקצב התפתחות איטי מאוד.

החידוש מתבצע כעת לאחר שמאז יוני לא התקיימו שום דיונים בנושא של תיק זה. בהליך החידוש צפויים השבוע להתקיים שני דיונים (ימי שלישי ורביעי) והחל משבוע הבא ישנה תקווה כי צפויים הדיונים לחזור למתכונתם הרגילה – כאמור שלוש פעמים בשבוע.

בסוף השבוע האחרון בנו של אלוביץ' -גיא, התראיין וחשף בפני העיתונאי שראיין אותו כיצד הוא רואה את ההתנהלות מול אביו לאורך המשפט.  "תיק 4000 , שהוא תיק שוחד לכאורה, הוא תקדימי ברמה הבינלאומית", אמר לעיתונאי שראיין אותו,  "בשום מקום בעולם סיקור חיובי לא נחשב לשוחד. כסף או מעטפות לא היו כאן. לגבי הטענה שהיה סיקור חיובי ולכן אבי קיבל תמורה, אגיד שעברו על כל הכתבות בוואלה! ויצא ש־ 95% מהן היו שליליות. ביבי לא קיבל פרגון מיוחד בוואלה!, ממש לא. אולי להפך. ביבי קיבל השמצות באתר".

כזכור בהאשמות נטען כי בתמורה לסיקור מתאים העונה על דרישותיו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר 'היטיב' עם חברות אחרות הנמצאות גם הן בבעלותו של אלוביץ' ולא ישירות עם אתר החדשות. 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "לפי כתב האישום, על סמך הראיות שבידי התביעה, מר שאול אלוביץ' וגברת איריס אלוביץ' נענו היענות חריגה לדרישות שונות של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו, הנוגעות לסיקור באתר וואלה! שבבעלותו של אלוביץ', ובעד זה נתניהו היטיב עם חברות אחרות של אלוביץ' בהפעלת סמכויותיו כראש ממשלה וכשר התקשורת".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button