ויראלי ברשתצפה בהכל

בעקבות אסון הרכבל באיטליה – מלחמות משמורת על איתן בירן בן ב5 וחשד לחטיפה מצד המשפחה

משפחתו של איתן בירן בן ה5 ששרד את האסון באיטליה דיווחו על חטיפתו לארץ מצד הסבא שבא לבקר אותו. מלחמות משמורת ממשיכות בין הצדדים על מנת לאמץ את איתן.

לאחר האסון הנוראי ברכבל באיטליה בחודש מאי בו נספתה משפחתו של איתן בירן בן ה-5, החל מאבק בין משפחת בירן, משפחתו של האב שנמצאת באיטליה לבין משפחת פלג, משפחתה של האם שנמצאים בישראל.

ביום שבת התברר כי בזמן ביקור באיטליה סבו של איתן מצד האם הטיס אותו בחזרה לארץ ללא אישור או ידיעת דודתו איה המשמשת כאפוטרופוסית החוקית שלו באיטליה, מה שגרם למשפחת בירן להגיד תלונה רשמית על חטיפת הילד. 

למרות המאבק בין משפחת בירן שבאיטליה לבין משפחת פלג שבארץ, משפחת פלג אישרה לסב להיפגש עם נכדו איתן.  לאחר כמה שעות שנותק הקשר עם הסבא ואיתן משפחת בירן קיבלו הודעה: "איתן הגיע הביתה". מהר מאוד המשפחה הגישה תלונה רשמית על חטיפה שבעקבותיה התגלה להם שאיתן חזר לישראל ללא ידיעתם או אישורם. מתברר כי הוא חזר לארץ בעזרת הדרכון הישראלי שלו, זאת למרות שעל פי החלטת בית המשפט האיטלקי המשפחה בישראל הייתה צריכה להחזיר את הדרכון. 

חבר קרוב של משפחת בירן סיפר למקורות החדשות בארץ את הצד שלהם בסיפור: "הסב הגיע לביקור ומפגש עם איתן, ביקור שהוסכם ותואם מראש. הסב היה אמור להשיב את איתן לאיה (דודתו והאפוטרופוסית הרשמית של איתן באיטליה) סביב השעה השעה 18:30, דבר שלא קרה. הסב ניתק קשר עם איה, לאחר כמה שעות התברר שללא אישור איתן הוטס לישראל".

לא מזמן דווח באיטליה כי בעקבות שיפור משמעותי במצבו נרשם איתן לבית ספר קתולי המנוהל על ידי נזירות, אותו בית הספר בו רשומים גם ילדיה של דודתו איה איתם הוא מתגורר. מבית הספר נמסר: "אנחנו מקבלים אותו אלינו בשמחה", הנזירה הראשית שמנהלת את בית הספר שיתפה: "אני זוכרת איך טל, האם, נתנה לילד את כל האהבה שהוא צריך. עכשיו אנו מעניקים לו את החיבוק והאהבה כדי לפצות על האובדן שלו, כולם אוהבים אותו ותומכים בו".

איתן בירן בן ה-5 הוא היחיד ששרד את האסון של קריסת הרכבל כאשר כל משפחתו נספתה, עד עכשיו הוא נמצא במשמורת של דודתו איה – אחות של אביו שחייה באיטליה. מנגד ובמקביל המשפחה של אמו בישראל נאבקת להחזיר אותו לארץ למשמורת של דודתו, האחות של אימו. לטענת משפחת פלג בארץ מדובר במחטף לכל דבר ועניין.

גיסה של טל ז"ל סיפר: "כשאיתן היה מאושפז, איה ניגשה לאביו של טל ואמרה לו שיש צורך למנות אפוטרופוס באופן מיידי. הם סיכמו ביניהם שלאור העבודה שהיא רופאה דוברת איטלקית, היא תיקח על עצמה את הנטל של האפוטרופסות באופן זמני".

האחות של האם – גלי פלג, פתחה במאבק משפטי על מנת לאמץ בצורה חוקית את איתן ולהחזירו לישראל. בנוסף גלי הצהירה בצורה פומבית במסיבת עיתונאים על כוונתה לאמץ את איתן: "הילד הזה כרגע נמצא במחשבה שאנחנו לא רוצים להיות איתו, שהוא עשה משהו לא בסדר", 

עוד הוסיפה ופנתה ישירות לאיתן הקטן בהודעה אישית: "איתן אהוב ליבנו לא ויתרנו עליך ולא נוותר עליך. אתה לא היית הנס רק של ההורים שלך אלא גם שלנו. מבחינתו שאיה תיקח את כל הכסף אנחנו לא מעוניינים בכסף הזה".

יעניין אתכם גם – 

הרב הצעיר תומר בן שטרית הלך לעולמו בראש השנה – בעקבות הידבקות במחלת הקורונה

טוב יותר לחלות בקורונה מאשר להתחסן? אז זהו שלא

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button