בארץצפה בהכל

המחוות לעופרי ארד וטירוף עומר אצילי: סיכום ה-1:2 של מכבי חיפה

מכבי חיפה רשמה אמש את ניצחון הבכורה שלה בליגה לעונת 2021/22 – 1:2 ביתי ודרמטי על בני סכנין. השמחה בסמי עופר הייתה גדולה, בעיקר לאחר ימים לא פשוטים שעברו על המועדון בשל מותו של עודד ארד ז"ל, אביו של שחקן הקבוצה, עופרי וידיד קרוב של רבים מאנשי מכבי חיפה.

עופרי ארד התייצב למשחק עפ"י צוואת אביו, שביקש ממנו לא להיעדר ממשחקים. הוא זכה למספר מחוות מהקהל הירוק שעטף אותו באהבה וכן חבריו עלו לשחק עם סרט שחור. החלק המרגש ביותר של הערב היה לאחר שעומר אצילי כבש ורץ לעבר ארד, חיבק אותו ואיתו יתר השחקנים וכן אנשי צוות. ארד היה על סף דמעות, כמו גם בסיום לאחר שנעמד מול היציע הצפוני ששר לכבודו. "הניצחון מוקדש לעופרי, אנחנו משפחה אחת ויש הרבה אהבה ופרגון בין השחקנים. עודד ז"ל גידל ילד לתפארת וכולם רוצים שיגשים את חלומו", הסבירו במועדון.

וכמובן שכובש הצמד, עומר אצילי, זכה למרב המחמאות על הופעתו ולאחר הצמד אמש מאזנו עומד מתחילת העונה על שמונה שערים בכל המסגרות. "אין כבר מה להגיד עליו, הוא פשוט כוכב כדורגל. הוא שחקן של מאני טיים, הוא אף פעם לא נלחץ", אמרו במועדון.

גם הקשר הצעיר, מחמוד ג'אבר, שרשם בכורה בהרכב בליגת הבורסה לניירות ערך זכה למחמאות: "לא הורגש שמדובר בשחקן חסר ניסיון בליגה הבכירה, הוא נכנס ללא פחד לתאקלים עם בירם כיאל ומרואן קבהא. הוא עשה עבודה שקטה ורץ המון, הוא ישאר במכבי חיפה. הוא שחקן שיש לו מה לתרום, הוא יגיע רחוק".

מכבי חיפה הגיעה למשחק ללא מוחמד אבו פאני, בן שהר וראיין סטריין. עופרי ארד ונטע לביא נכללו בסגל, אך מראש הם לא היו אמורים לשחק. בעקבות הלו"ז הצפוף החליט בכר להעניק מנוחה לסאן מנחם, עלי מוחמד ודין דוד, שנכנסו כמחליפים ויפתחו נגד פיינורד בשלישי.

ברק בכר סיכם את המשחק: "אף אחד לא חשב שיהיה קל, שיחקנו נגד קבוצה טובה מאוד שתעשה הרבה צרות בליגה. אני מסתכל על עצמנו, הצלחנו לחזור לאחר שספגנו בדקה משמעותית. הראנו אופי שזה חשוב, הניצחון הראשון בליגה הוא תמיד קשה. היה חשוב לנצח, אני בטוח שגם נשפר את היכולת והפנים ליום שלישי".

הרגע שהעיב על המשחק המצוין היה העימות בין מאמן השוערים של בני סכנין, עמי גניש ועוזר מאמן מכבי חיפה, גיא צרפתי שהחל בשל הדרישה של צרפתי לשחקניו שלא להחזיר את כדור החוץ, גניש לא אהב את ההחלטה וניגש לצרפתי בביקורת קשה, כשמנגד עוזר המאמן הירוק הגיב בתנועת ניצחון אחרי כיבוש השער. בהמשך הרוחות נרגעו. בחיפה ביקרו את התנהגותם של השניים וינסו בעתיד להימנע ממקרים שכאלה.

במכבי חיפה העבירו מסר בנוגע לאי החזרת הכדור: "לאחר המשחק מול חדרה הגענו למסקנה שאם קבוצות ירחיקו כדורים על מנת להעביר זמן, לא נחזיר להן את הכדור. קבוצות מצפות למשחק הוגן אז שיהיו הוגנות גם הן. נחזיר כדור רק בפציעת שחקן ולא מתוך כוונה לבזבז זמן. כמו במקרה הזה שבירם כבר התכוון לקום והשוער הרחיק ללא סיבה".

מלבד זאת, מוחמד אבו פאני נכח במשחק, ישב בצמוד לספסל הירוק והיה פעיל מאוד כשבין היתר ניסה להרים את חבריו לקבוצה וכן ליצור לחץ על צוות השיפוט. הקשר גם שוחח בקצרה עם נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר. השניים צחקו ויתכן שיש תקווה שהקשר יגיע לסיכום על הארכת חוזהו.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button