בארץצפה בהכל

המלחמה על אזורי הביקוש – מגרש נמכר ב-100 מיליון ש"ח מעל הערכת שמאי

גליל ים נהייתה אזור מבוקש במיוחד וקבלנים רבים רוצים לקחת חלק מעוגת הנדל"נים באזור, המחירים לקרקע ממשיכים לזנק במהירות שיא

 גליל ים נהפכה לאזור מבוקש במיוחד וקבלנים נלחמו על מנת לקבל את הזכות לבנות במגרשים הנחשקים הללו- לאחר משה ומתן ארוך מגרש ל-82 יחידות נמכר ב-100 מיליון ש"ח יקר יותר מהערכת שמאי. חברה קטה יזמות זוכה בהתמחרות ותשלם על המגרש של 204 מיליון ש"ח. מרכיב הקרקע בלבד מעמיד את המחיר המינימלי ליחידת דיור על 2.4 מיליון ש"ח אך בפועל ,  דירות בפרויקט צפויים להגיע לכ-4 מיליון ש"ח ואף יותר.
לאחר הליך פירוק שותפות בין הבעלים של המגרש הוא יצא למכירה. במכרז הוגשו מעל ל-20 הצעות מחיר, שהגבוה מבניהם עמדה על 145 מיליון ש"ח, קטה יזמות שמוכרת יותר בהשקעותיה בשוק הנדל"ן למגורים באזור פתח-תקווה נתנה הצעת מחיר של 204 מיליון ש"ח. לאחר שאף אחד לא הציעה הצעה גבוה יותר חברת קטה נצחה בהתמחרות ולקחה את המגרש. הזכייה כפופה ומאושרת על ידי בית המשפט.
מגרש אותו קנו מופשר לבניית מגורים ומאפשר הקמה של זוג בניינים בני 10 קומות ובס"כ מתיר בניה של 82 דירות חדשות. המגרש שגודלו 4 דונם, נמצא בפינת הרחובות עובדיה יוסף, התזמורת והכינור בהרצליה. החברה רכשה את הקרקע ב200% או 100 מיליון ש"ח מעל הערכת שמאי מקרקעין מיוני האחרון. שמאי מקרקעין עודד האושנר ממשרד האושנר מלול נתן הערכת שווי המגרש, לפי הערכתו השווי של המגרש עומד על 106 מיליון ש"ח. מחיר הזכייה בו רכשו חברת קטה את המגרש, משקף לנו את עלותה החדשה של הקרקע לכל יחידת דיור וזה רק מרכיב הקרקע. כדי לצאת רווחיים מחיר הדירות בפרויקט יעמדו על לא פחות מ-4 מיליון ש"ח וככל הנראה אף יותר.
זה לא הפעם הראשונה שאנו רואים שקבלנים קונים נכסים מעל השווי המוערך. המהלכים הללו משקפים את הביטחון של היזמים שמעלים את שווי הקרקע. ביולי 2020 כשמגפת הקורונה בשיאה נקנה מגרש בגליל ים בהליך דומה. המגרש היה מיועד להקמת 70 דירות תמורת 93 מיליון ש"ח.  מחיר זה משקף עלות עבור מרכיב הקרקע ליחידת דיור אחת של 1.3 מיליון ש"ח. בשנה האחרונה המחירים זינקו והקבלנים בטוחים שיצליחו למכור את אותם הנכסים הרבה מעל מחיר השוק.
יעניין אתכם גם –

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button