צפה בהכלרכילות

יורם שפטל הושעה מערוץ 20 בגין שימוש בדימויים קשים כנגד הממשלה

יורם שפטל קיבל הודעה על השהייתו מהתכונית בערוץ 20 בשל שימוש חוזר בדימוי קשה כלפי הממשלה הנוכחית "זאת סתימת פיות שלא נתקלתי בשכמותה"

ערוץ 20 יצאו בצעד קיצוני אך מובן כאשר הודיעו ליורם שפטל שהוא מושהה מהתוכנית בערוץ, זאת לאחר שימוש חוזר במילה 'יודנראט' כתיאור לממשלה הנוכחית.

למונח 'יודנראט' יש כאמור השלכות בעיתיות וקשות בחברה הישראלית שכן כל אזכור לשואה ולגטאות שהוא כה מזלזל ולא מכבד מתקבל אוטומטית בצורה חריפה מאוד. 

לפי הפרסומים ברשתות החברתיות, העורך של ערוץ 20, יורם כהן אמר מאחורי דלתות סגורות: "כל עוד שפטל מתעקש לקרוא לממשלה הנוכחית "יודנראט" הוא לא יופיע בערוץ 20".

הכתב והמגיש בועז גולן יצא כשליח של יורם כהן למסר לשפטל את הדברים שדבר השהייתו מהתוכנית, איש התקשורת לא קיבל בהבנה את המהלך שבחרו הערוץ לעשות והגיב: "יורם כהן אפילו לא זימן אותי לשמוע את עמדתי, בועז גולן לא חבר שלי יותר".

על פי דבריו של יהונתן גוטליב מערוץ 7 שפטל לא הסתפק רק בכך, הוא גם הוסיף ואמר: "זאת סתימת פיות שלא נתקלתי בשכמותה. בתחנת 'גלי ישראל' לא רק שאני משתמש בביטוי יודנראט כלפי הממשלה, אלא אני לא משתמש בביטוי ממשלה כלפי הממשלה, ועם גיבוי מלא".
גוטליב הגיב לשיחה והסביר: "בדקתי עם יורם שפטל. הוא הושעה מערוץ 20 לפני כשלושה חודשים כי לא הסכים להפסיק להשתמש בביטוי "יודנראט" ביחס לממשלה הנוכחית". לאומת התוכנית בערוץ 20, בתוכניות הרדיו בהן משדר שפטל לא תוכל להיות שליטה על דבריו ועל בחירת הדימויים בהם הוא משתמש, בהינתן האפשרות סביר כי שם ימשיך לדבר באותה הצורה.
הנושא עורר עניין, והעיתונאית והסופרת ברוריה אבידן אף צייצה בחשבון הטוויטר שלה את דעתה בנוגע להחלטת הערוץ: "ההשעייה במקומה. יש גבול לחופש הדיבור וחרות הפרט עם מקרופונו, ברגע בו עו"ד יורם שפטל משתמש בדימויים מהגטו והשואה, זו הזנייה שאסור לעבור עליה בשתיקה".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button