פוליטיקהצפה בהכל

חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת מביע הבנה למחבלים שברחו

דבריו של חבר הכנסת: "נפש האדם שואפת לחופש. גם הנפש הפלשתינית. שום חומה או נקמנות מצד הכובש - לא ימנעו מהעם הפלשתיני את המשך מאבקו הצודק"

במהלך החג חבר הכנסת עופר כסיף השייך למפלגת הרשימה המשותפת הביע את הזדהותו והבנתו כלפיי המחבלים הפלשתינים אשר ברחו מכלא גלבוע בערב ראש השנה. כמו כן חבר הכנסת גם הביע את הבנתו לגבי תופעת התפרעות האסירים הביטחוניים של הג'יהאד האיסלאמי בכלא קציעות. 

ביום רביעי האחרון (8.9.2021) כיומיים לאחר בריחת המחבלים מכלא גלבוע ביום של ערב החג, צייץ חבר הכנסת כסיף בחשבון הטוויטר הפרטי שלו הודעת תמיכה והזדהות עם פעולת הבריחה של המחבלים מהכלא הישראלי. 

"הנקמנות הישראלית בעקבות הבריחה" – הודעות התמיכה שפרסם: 

 

"נפש האדם שואפת לחופש. גם הנפש הפלשתינית. שום חומה או נקמנות מצד הכובש – בקציעות או בשאטה, בגדה, בעזה או בירושלים המזרחית – לא ימנעו מהעם הפלשתיני את המשך מאבקו הצודק לחופש, את סיום הכיבוש ואת שחרורו מהדיכוי הרצחני שמפעילה עליו ישראל".

למרות המילים השנויות במחלוקת שכתב, לטענתו של כסיף אין דבריו מהווים תמיכה או קריאה לאלימות או למעשי רצח בשום צורה. הוא ניסה להדגיש ולמקד את דבריו וכוונתו בכך שחזר וקרא לשלטון ולשליטה הישראלית על העם פלשתיני "הטרור העיקרי" ועוד הוסיף וכתב כי דבריו מהווים התנגדות לכך ולתופעה עליה התייחס כ"הנקמנות הישראלית בעקבות הבריחה".

בנוסף לכך שר הביטחון, בני גנץ גם שחרר התייחסות לאירוע הבריחה מהכלא והוציא הודעה רשמית כי לאורך כל הזמן של חג ראש השנה הוא היה מצוי בסדרה ארוכה של שיחות והערכות מצב בעקבות הבריחה של האסירים מכלא גלבוע. 

בהתייחסות למאמצים של כוחות הביטחון לאתר וללכוד מחדש את האסירים הנמלטים שחרר שר הביטחון את ההודעה הבאה:

"צה"ל פועל עם כלל הכוחות במטרה להביא ללכידתם, והסגר על התנועות מאיו"ש יימשך. מערכת הביטחון וצה"ל, יחד עם השב"כ, המשטרה וכלל הגורמים ימשיכו במאמץ לשים יד על האסירים, לצד שמירה על הביטחון בכל החזיתות".

מאז אירוע הבריחה הוצבו מחסומים רבים ברחבי הארץ ובאזורים אסטרטגיים, רלוונטיים וייעודיים על מנת למצוא ולכלוא מחדש את המחבלים שנמלטו. לאורך כל החג וחופשת החג המחסומים וכוחות הביטחון היו בחיפושים שוטפים והיערכויות למגוון מצבים אפשריים נוכח האירוע הביטחוני החמור שקרה. 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button