ויראלי ברשתצפה בהכל

משפחת ברק תשקיע בחברת הביטוח איילון ותהפוך לשותפה של ווישור

הנפקה פרטים של ווישור יצאה לדרך – חברת קיסריה תשקיע 90 מיליון ש"ח בנוסף ל-180 מיליון ש"ח שיושקעו בחברת הביטוח איילון ותהפוך לשותף בגרעין השליטה בווישור.

חברת קיסריה הוקמה ב-1993. בעלי החברה ביצעו אקזיט בעקבות עסקה על חברת הבת אשר ייצרה מוצרים לענף האינפוזיה. החברה נמכרה בסף של 250 מיליון דולר והושלמה ב-2017. מאז המכירה צבי ברק נכנס להשקעות בתחומים שונים בעיקר בשוק הנדל"ן והאנרגיה. בעלי החברה צבי ברק פעם ראשונה ישקיעה בתחום הביטוח וכבר יכנס לתחום בגדול. חברת קיסריה תשקיע כ-90 מיליון ש"ח תמורת 17.5% של ווישור גלובלטק (במסגרת הנפקה פרטית). הרכישה תתבצע במחיר של 6.3 שקל למניה שזה מחיר גבוה ב28.5 ממחיר השפל אליו הגיע מניית ווישור. יום חמישי האחרון מניית ווישור ירדה לשווי של 4.9 ש"ח וזה לאחר שהונפקה בחודש מרץ במחיר של 5.8 ש"ח.

יו"ר החברה אמיל וינשל חזה את הכנסת המשקיעים החדשים לחברה, בשל הון עצמי נמוך יחסית של ווישור הוא לא ראה דרך אחרת לחברה להתקדם. לפי ההסכם שנחתם

  • חברת קיסריה תהייה רשאית להציע או למנות לדירקטוריון איילון 2 דירקטורים (בתנאי וכל עוד היא בעלת למעלה מ-20% מהון המניות שמונפקות של איילון) אם תחזיק בבין 10-20% תוכל למנות דירקטור אחד.
  • קיסריה תורשה להקטין את כמות המניות אותה היא רוכשת אך לא פחות מ- 67% מהתחייבותה.
ווישור רכשה ביוני האחרון את השליטה באיילון ביטוח תמורת 354 מיליון שקלים בעד 50.4% שליטה בחברה. החברה הייתה על המדף כבר שנה מאז פטירתו של בעל השליטה לוי רחמני
כיום ווישור גלובלטק פועלת בזירת הביטוח הדיגיטלי בארה"ב. לאחר שחברה הנכדה שלה קיבלה רישיונות לפעול כמפיץ ביטוח במספר מדינות. בנוסף הקימו חבה בבנגלור (הודו) חברה בבעלות מלאה שתהווה מרכז לפיתוח הטכנולוגי. ווישור מתקדמת יפה וצפויה לגדול מאוד בשנים הקרובות אם הכל ימשיך להתנהל בצורה חלקה כמו עכשיו.
יעניין אתכם גם – 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button