פוליטיקהצפה בהכל

בנט – מבקר בחריפות את בריחת המחבלים מכלא גלבוע

לאחר סוף שבוע מוצלח שכלל תפיסת ארבעה מתוך שישה ראש הממשלה נפתלי בנט נזף על התנהלות בתי הסוהר ואמר" בריחת המחבלים – רצף עצום של כשלים, חלק ממערכות המדינה התנוונו" והוסיף "חלק ממערכות המדינה צריכות לעבור תהליכי תיקון, ייעול וחתירה למצוינות. יש לבצע מינויים נקיים לפי פרמטרים מקצועיים בלבד" בנט גם שיבח את כל העוסקים בחיפושים אחר המחבלים שכוללים את השב"כ, צה"ל, יחידות המיוחדות, משטרת ישראל והגששים או במילים שלו "כל מי שעובדים יומם ולילה כבר שבוע כדי להחזיר את המחבלים לכלא"

 נפתלי בנט הביעה תקווה ששני המחבלים שנשארו חופשיים יתפסו בקרוב והתייחס לבריחה עצמה: "בהתייחסו לבריחת המחבלים מהכלא אמר בנט: "כמות האנרגיה והמאמצים כדי לתקן רצף טעויות וכשלים שפשוט לא היו צריכים לקרות היא עצומה, וזה מחייב בדיקה והפקת לקחים. יחד עם השר בר-לב החלטנו על הקמת ועדת בדיקה לאירוע הבריחה. תהיה בדיקה מקיפה ורצינית. אנחנו מסתכלים במבט רחב יותר ורואים במה שקרה קריאת השכמה. חלק ממערכות המדינה התנוונו בשנים האחרונות וצריכות לעבור תהליכי תיקון, ייעול וחתירה למצוינות. אפשר וצריך לעבוד אחרת, במיוחד בכל מה שקשור לארגון ביטחוני כמו השב"ס: מינויים נקיים ואיכותיים בהתאם לפרמטרים מקצועיים בלבד, הגדרת יעדים לאומיים וגיבוש תכניות עבודה סדורות. את מה שהתקלקל אפשר לתקן".

ראש הממשלה נפתלי בנט הודה לשר הביטחון בני גנץ ושר לביטחון הפנים עמר בר-לב ואמר: "אני רוצה להודות במיוחד לאזרחים שגילו אחריות אזרחית ואחריות כללית ודיווחו למשטרה על מה שהיה צריך. אנחנו כבר בשני שלישים מהדרך, תפסנו ארבעה מתוך שישה מחבלים. המאמץ להחזיר לכלא את השניים הנוספים נמשך גם ברגעים אלה ממש". 

ארבעת המחבלים שנלכדו הובאו לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת. במהלך כל המשפט ארבעת המחבלים היו אזוקים בידיהם כמו גם ברגליהם מעצרם הוארך בתשעה ימים. לאחר שבוע שלם של חיפושים בבית המשפט לא נתנו מקום לטעויות והקיפו את כל הארבעה באנשי שירות בתי הסוהר. המחבלים שנמלטו ונתפסו חשודים כעת בבריחה ממשמר חוקי בנוסף לעבירות אחרות כגון חברות בארגון טרור, מתן שירות ואמצעים לביצועה מעשה טרור וקשירת קשר לביצוע פשע.

יעניין אתכם גם – 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button