פוליטיקהצפה בהכל

"הרשת כנגד ראש הממשלה נפתלי בנט: "מפזר איומים לכל עבר, ושוב 'אומן'. אובססיבי האיש

תגובות קשות כנגד ראש הממשלה נפתלי בנט הציפו את הרשת, כעס רב בעקבות הנחיות האכיפה הקשות שהוציא כנגד המאמינים שזייפו בדיקות קורונה בחזרה מאומן.

בערב של יום חמישי הרשתות הוצפו בגל של תגובות זועמות וקשות כנגד ראש הממשלה נפתלי בנט, בעקבות הנחיות אכיפה קשות שהוחלט לנקוט כנגד החולמים המאומתים שחזרו מחגיגות ראש השנה באומן. לאחר שחזרו מהחגיגות לציונו של רבי נחמן מברסלב מאמינים רבים הציגו בדיקות קורונה מזויפות כדי להיכנס לארץ. אחת ההצעות להתמודדות מול התופעה: פתיחת הליך פלילי מלא כנגד החוזרים שזייפו בדיקות, כולל חקירה משטרתית.

הצעדים הקיצוניים והתחושות הקשות בקרב הציבור החרדי כי האכיפה כלפיהם שונה מכלפיי שאר הציבור בארץ גררו תגובות רשמיות מכמה וכמה דמויות מפתח בנושא.

חלק מהתגובות המובילות ברשת כנגד ראש הממשלה, נפתלי בנט:

 

תגובתו של חבר הכנסת מש"ס מיכאל מלכיאלי כנגד בנט: "פתאום הוא צץ משום מקום, מגלה ביטחון עצמי מופרז, ומפזר איומים לכל עבר, ושוב "אומן". אובססיבי האיש".

עורך מגזין משפחה אריה ארליך הגיב בנושא: "קלוגהפט המוכשר הזה. מה לעשות כשיש מחדל קורונה ענק, מאות מתים בשבוע, בלבלה של העדר הנחיות ונוסף לזה גם פאדיחה של המחבלים הנמלטים? מוצאים את הפושעים: הדתיים שחזרו מאומן. ממשלת יח"צ". 

הכתב רפאל כהן של 'כיכר השבת' הגיב גם הוא: "קטע, רה"מ בנט נזכר שיש קורונה בעולם בדיוק כשחרדים חוזרים מאומן. לפני כן, עם שיאי מאומתים ומתים, לא היה כאן נגיף".

גם עיתונאים נוספים לא יכלו להתעלם והצטרפו לסערת התגובות כנגד האכיפה הקשה לשנים מאומן.

עקיבא ביגמן מערוץ 20 הגיב: "הקמפיין המכוער שעושים עכשיו על החוזרים מאומן, שהוא רק פרומו למה שהולך להיות פה על חגיגות סוכות, הוא אחד משיאי השפל של התקופה. בניגוד גמור לשנה שעברה כשהיו בעיות בשמירת ההנחיות בציבור הדתי, השנה אין הנחיות ואין מגבלות. ההפקרות חוגגת והפניית האשמה למגזר אחד היא שקופה ונלוזה".

יצחק נחשוני שיתף: "אני מצטרף לכל גינוי והוקעה של מאומתים המזייפים, משקרים ומסכנים לחיי אדם. גם אין מקום לשאול למה הם כן מוקעים ואחרים לא. אלא שעד כה לא הוצגו שום הוכחות שהעליהום על השבים מאומן מוצדק. עד שלא יוצגו כאלה, הכותרות הן מתוזמנות וזדוניות. הבו לנו נתוני אמת ולא הכרזות מסיתות ומגמתיות!".

מנחם כהן שהוא גם העורך של 'כפר חבד' הגיב: "הסיבוב הפוליטי על אומן והציבור החרדי, כל כך מביך. כשברקע מחדל המחבלים שנמלטו, כישלון הבדיקות ורשימת המתים שלא נגמרת – ההיטפלות הזו ראויה להידחות ע"י כל בר דעת. חודשים של הפקרות בנתב"ג, אין ספור הופעות עם קהל המונים ואפס צעדים נגד התקהלויות – צרצרים. חרדים שחוזרים מתפילה? גל פתוח".

בנוסף לעיתונאים גם אנשי תקשורת הצטרפו להמון הזועם, ישראל כהן מקול ברמה פרסם בחשבון הטוויטר שלו: "במשטרה מאוד לא אהבו את הכותרות על ׳מחדל׳ הבריחה מהכלא של המחבלים אז מצאו איך להסיט את הכותרות לכביכול מחדל אומן. איפה הם היו בהופעות באיצטדיונים? היכן הם נעלמו מנתב״ג בחג הקורבן כשחזרו מטורקיה? העיקר שלא יעסקו כעת בבזיון של וועדת החקירה על הימלטות האסירים".

גם יועץ התקשורת מני גירא שווארץ הגיב בנושא: "מחדל בריחת המחבלים מהכלא, מחדל תורי הענק בקורונה, אלו מחדלים גדולים שלאזרחים בישראל מציקים ומפריעים, ולממשלה אין עליהם תשובות בכל פעם שתראו כותרות על אומן – תדעו שזה בגלל זה. להעביר את תשומת לבכם מהנושאים הללו, ומה יותר קל דיווחים משניאים על חרדים".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button