בארץצפה בהכל

משה חוגג עוזב את בית"ר ומעביר זכויות ניהול: "נלחמתי באלימות ובגזענות ללא מורא ופחד"

הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג העביר את זכויות הניהול לנאמן עד שימצא בעלים חדש שמעוניין לרכוש את הקבוצה. עוד שחרר חוגג פוסט סיכום ופרדה מהקבוצה ו

מהפך מפתיע בבית"ר ירושלים, עכשיו זה רשמי: "בעלי הקבוצה, משה חוגג, החליט להפקיד את זכויות הניהול של בית"ר ירושלים בידי עורך הדין יצחק יונגר, בתור נאמן. יונגר ישמש כנשיא המועדון, יגבש תוכנית כלכלית לקבוצה על מנת שתפעל בתקציב מאוזן, ויפעל למיגור האלימות והגזענות. כמו כן, יפעל הנאמן למציאת רוכש לקבוצה".

עוד שיתף גם חוגג הודעה ברשת החברתית: "מוזר לכתוב פוסט סיכום אחרי כל כך מעט זמן. כשרכשתי את בית"ר חשבתי שיום אחד אעביר אותה לבן שלי, הייתה לי תוכנית. מצד אחד אשקיע המון כסף שלטווח הארוך יחזיר את בית"ר למקום שבו היא צריכה להיות, מצד שני אעקור את האלימות והגזענות שהפכו להיות כמעט שם נרדף של המועדון הזה".

עוד הוסיף בכנות מרשימה "ביום הראשון בבית"ר אמרתי מפורשות: מועדון כדורגל לא שייך לאדם אחד, הוא שייך לאוהדים, הוא שייך לעיר ירושלים, הוא של כולנו. הוספתי גם שבדקה שארגיש שרוב הקהל לא רוצה, לא אחזיק בכוח. בית"ר ירושלים היא לא עסק, אני ואחרים לפניי תרמנו המון כסף למועדון הזה עבור הקהילה שלו. מעולם לא ביקשתי מדליה, גם לא תודה קטנה. מצד שני, עם כל הכבוד, לא יעלה על הדעת שאתרום כל חודש בחודשו סכומי עתק, כמעט 120 מיליון שקלים, וכשאכנס לאצטדיון אשמע קללות בלתי פוסקות עליי, על אשתי ואפילו על ילדיי".

"אף פעם לא נרתעתי מ'לה פמיליה', נלחמתי באלימות ובגזענות ללא מורא ופחד, הבאתי שחקן מוסלמי ולא ויתרתי לרגע, גם לא היום, המאבק הזה לא פוסק ויימשך גם בלעדיי. ל'לה פמיליה' אין שום כוח, לא מול קודמיי ובטח שלא מולי. הכוח היחיד הוא שלכם, 'הקהל השפוי'."

הוא המשיך וסיכם את החוויה לכל צדדיה: "למענכם הגעתי, בכם לעולם לא אלחם. ההגעה לבית"ר עשתה לי לא מעט נזקים, הפכתי למטרה לחבורה של סחטנים שניצלו את הפרופיל הגבוה שלי על מנת להזיק לי דרך התקשורת ולפגוע בשמי ובעסקיי. למרות זאת, לפרסום מעט יתרונות והמון חסרונות אך לא הייתי עוזב את המועדון אם לא הייתי מרגיש שזהו רצון הקהל הרחב".
"לאחר התלבטות ארוכה ובהתייעצות עם בני משפחתי במהלך ימי החג החלטתי להפקיד היום את זכויות הניהול בידי נאמן שיפעל להשגת איזון תקציבי ומציאת רוכש חדש. לא אמשיך להשקיע כספים במקום בו לא מעריכים את תרומתי ולא מכבדים את משפחתי".

בפנייה אישית ל"קהל השפוי": 

עוד הוסיף חוגג פנייה אישית לקהל האוהדים של הקבוצה: "לאוהדי בית"ר היקרים, ברשותכם, טיפ קטן לעתיד מול הבא בתור, זכרו מהו תפקידו של הבעלים. הוא לא בונה סגל, אין הוא צריך להבין או לא להבין כדורגל (יש דוגמה מאוד מוצלחת לכך באחד המועדונים הגדולים בארץ), הוא אינו מאמן, גם אין הוא חלוץ שכובש שערים או מחמיץ. תפקידו להוביל מדיניות, לבחור את ההנהלה הבכירה ובעיקר לדאוג לשלם את המשכורות כל חודש כמו שעון שווייצרי. אם קיים את אלו, ראוי הוא להערכה. תנו לו אותה. זכרו שיכול היה לתרום באלפי מקומות שונים ולקבל את מלוא הכבוד אך בחר הוא לתרום למועדון שלכם".
בהתייחסות חוזרת ל'לה פמיליה' ודומיה הוסיף עוד ואמר: "זכרו שהעולם הוא מקום מסוכן לא בגלל אנשים שעושים דברים רעים אלא בגלל אנשים שרואים את זה ולא עושים דבר. כשאתם לא נותנים גב אל מול חבורה כזו, אתם נותנים לה גב – ובמצב כזה אני לא רואה אף אדם לוקח את המועדון הזה, לא היום ולא מחר. כדי שיגיע תהיו חייבים לשים את הפרק המכוער הזה מאחוריכם. אתם יכולים לעשות זאת. זה תלוי בכם, עתיד המועדון תלוי במה שתעשו מרגע זה".
"אמנם חוויתי מעט רגעי נחת אבל את אלו לא אשכח לעולם, כשאתם תומכים ואוהבים אתם הכי יפים בעולם, על הרגעים האלו אני מודה לכם. אני רוצה להודות גם לאנשים שלא שתקו, אלו שתמכו, חיבקו ועשו כל שביכולתם, אתם יודעים מי אתם, אני ומשפחתי מודים לכם מכל הלב. רוצה להודות גם למוני ברוש, אלי אוחנה, חיים נבון, מאיר הרוש, יוסי מזרחי ולכל העובדים המסורים במועדון הגדול הזה, אני יודע כמה אתם אוהבים את בית"ר וכמה זמן ולב אתם משקיעים". 
זה לא סוד שסביב הקבוצה יש עניין לא מבוטל של אלימות, מילולית ופיזית ולכן הכנות המרשימה וההתייחסות לחוויה הרעה לצד הטובה ראויה לשבח. למרות הקושי חוגג ידע גם לבוא ולהודות לאלו שכן עמדו באומץ על מול תופעת האלימות המאוד מדאיגה שקיימת סביב המועדון.
עוד הוסיף חוגג באותה צורה שהובילה אותו לאורך כל הפוסט: "אחרונים אני רוצה להודות לשחקנים, אף על פי שאין אני המאמן או המנהל המקצועי, דעו שאני מעריך אתכם מאוד, מאמין ביכולת שלכם, מאמין בכישרון שלכם ומאמין באופי שלכם, של כולכם. אני משוכנע שתעשו הכל לטובת המועדון ותספקו עונה טובה על הדשא, מלאת רגעים יפים שישמחו את כולנו. בקשה קטנה: דרבי ראשון בליגת העל מזה לא מעט שנים, אני אצפה בו מהבית, תגרמו לי לחייך ותצבעו את העיר בצבע שלה. לקחתי ללב מהיום הראשון ואני מודה שאני כותב את המילים האלו עם גרון חנוק והמון עצב. למרות הכל, אתגעגע. שנה טובה ומתוקה ירושלים".
בעקבות העזיבה בבית"ר ירושלים צפויה להיכנס למתכונת של צמצום הוצאת משמעותי. בין היתר הצמצום ידרוש כנראה מכירת שחקנים כגון ירדן שועה ואביאל זרגרי. מספר קבוצות בארץ כבר הביעו עניין ברכישת זרגרי לשורותיהם. בנוסף למכירת השחקנים צפוי קיצוץ שכר משמעותי לשחקנים שכן יישארו בקבוצה. 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button